2 0 1 7 F L O R I D A S E N I O R G A M E S C O M M E M O R A T I V E P R O G R A M
A R C H E R Y
1 2
DATE
Saturday, December 2
SITE
Joe DiMaggio Sports Complex
2450 Drew St.
Clearwater, FL 33765
GOLD MEDAL WINNERS
Oliver Austin, Tallahassee
William Boggs, Micanopy
Christine Booras, Jacksonville
Rodney Burge, The Villages
Terry Byatt, Newberry
Jack Cason, St. Petersburg
Cathy Cook, Loxahatchee
George Denillen, Brooksville
Elizabeth Dollar, DeLand
Rick Dubrueler, Naples
Scott Eurich, North Palm Beach
Wilma Fetters, Sun City Center
Carl Frank, The Villages
John Gauger, Lady Lake
Gail Gibson, The Villages
David Guthrie, Tallahassee
John Hall, Tallahassee
James Harden, Ocala
John Horwath, The Villages
Tim Kasten, Inglis
Acelia Knoeck, The Villages
Densel Landrum, Davenport
Henry Landsberg, The Villages
Charles Lucas, Titusville
Darlene Marrier,
Montgomery Center, Vt.
James Murray, The Villages
Gerald Nichols, Lake Wales
Shannon North, Lutz
Angie Olds, Melbourne
Myers Parrish, Sarasota
Gary Perigo, Clermont
Sandy Pettitt, Hudson
Richard Pickles, The Villages
Steve Robinson, Bucyrus, Ohio
John Rollen, Gainesville
Gary Rollins, Ormond Beach
Laura Ruacho, Clearwater
James Scheer, The Villages
Frank Skvarek, The Villages
Richard Sokoloski, Sebring
Jerry Stemich, Hernando
Diane Watson, Hudson
Timothy White, Lady Lake
Melanie White, Weston
Alan Wood, Montrose, U.K.
STATE DIRECTOR
Tim Austin, Gainesville, 26th year
(since 1992)
SCHEDULE
8:30–9 a.m. ..........Check-in
9 a.m. ..................Competition begins
FSG Archery All Time Best Scores, 1993-2016
Men Women
Recurve
Jeffrey Wiseman, The Villages, 796, 2007 Angie Olds, Melbourne, 742, 2010
Compound & Release
James Harden, Davie, 891, 2011 Melanie White, Weston, 877, 2013
Compound & Finger
Dale East, Tallahassee, 840, 2011 Margaret Gandy, Bartow, 810, 1997
Barebow Compound
Jerry Stemich, Hernando, 789, 2012 Claudia St. Clair, N. Ft. Myers, 666,
2013
Barebow Recurve
Gary Lashley, Bonita Springs, 727, 2013 Anna Hartman, The Villages, 558, 2014