34
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
A1001 Event: 101 Womens H-M 4+ Final 1 Start: 08:00
A2 INT USV TU Dresden (DE), Kenai Crewsers (US),
Los Gatos (US), Vesper (US) I
Veronika Zimmert 1940, Judith Demers 1942, Patricia McDonald 1941,
Mary Beck 1949, Kay Papandrew 1952
A3 INT Fredensborg (DK), Vesper (US),
Pocock (US), Fairmount (US),
Carnegie Lake (USA) H
Merete Boldt 1947, Ann Couwenhoven 1954, Janice Stone 1940,
Barbara Hogan 1945, Jen Whiting 1967
A4 USA Masters Coaching H Deb Klingaman 1951, Carolyn Pope 1948, Jeannie Watson 1944,
Maxine Shepatin 1940, Alexandria Thornton 1989
A5 INT Atlanta (US), Fredensborg (DK),
Colorado Rowing (US), Chester River (US),
SC Kuesnacht (SUI) H
Grace Teborek 1947, Lizzie Haastrup 1948, Mary Jane Wurster 1946,
Lucy Mitchell 1944, Debbie Bregenzer 1962
B1002 Event: 102 Mens I 4- Final 1 Start: 08:05
B2 USA Kenai Crewsers, Casitas Rowing,
College Club Seattle, Sarasota
Tiger Demers 1939, David Harralson 1940, David Jones 1940, Norman Thetford 1943
B3 INT Rocky Mountain (US),
Detroit Boat Club (US), Fredensborg (DK)
Michael Shonstrom 1940, Raymond Jones 1943, Terkel Jespersen 1945,
Randall Case 1942
B4 INT Quintin (GB), Potomac (US), Marin (US),
Occoquan International
Dick Findlay 1942, Michael McGuirk 1942, Landon Carter 1943, Robert Brayton 1942
C1003 Event: 103 Womens A 1x Final 1 Start: 08:10
C0 USA SANCA Meghan Farrell 1991
C1 NZL Auckland Caroline DeLong 1990
C2 USA Jacksonville Victoria Mattie 1989
C3 USA Renton Kate Berni 1990
C4 AUS Essendon Sarah Nugent 1991
C5 USA Rocky Mountain Victoria Filbrandt 1989
C6 RSA ROWSA Claire-Louise Bode 1991
C7 USA Atomic Rowing Alyssa Nealon 1990
D1004 Event: 103 Womens A 1x Final 2 Start: 08:13
D0 USA Halifax Xandra Kroh 1987
D1 USA Potomac Kelly Sheppard 1986
D2 PAR Paraguayo-Aleman Rocio Rivarola 1987
D3 USA New Orleans Hannah Huppi 1988
D4 BRA Remo Adaptar Luina Altafim 1988
D5 USA Jacksonville Alex Miller 1986
D6 CHI Estrella Blanca Karin Salgado 1988
D7 USA Farmington Valley Katie Ouellette 1987
E1005 Event: 103 Womens A 1x Final 3 Start: 08:16
E0 USA Vesper Mariana Folco 1986
E1 USA Renton Daiva Tacionyte 1983
E2 BRA Clube de Regatas Curitiba Louise Lima 1987
E3 USA Aqueduct Kelly Lischynsky 1985
E4 USA SANCA Jennifer Zvitco 1984
E5 CHI Estrella Blanca Margarita Valdes 1985
E6 USA ROCCS Casey McKenna-Monroe 1984
E7 CAN Ridley Graduate Caitlin Pauls 1986
F1006 Event: 103 Womens A 1x Final 4 Start: 08:19
F0 USA Riverside Samantha Minc 1979
F1 CAN Calgary RC Margot Wilderdijk 1979
F2 USA Gainesville Area Rowing Jennifer Figueroa 1978
F3 USA Sarasota Scullers Laura Corbett 1980
F4 USA Sammamish Rowing Association Celine Suzzarini 1981
F5 BAH Skullers RC Melissa Swaby 1982
F6 BRA Universidade de Sao Paulo Fabiana Coneglian 1987
F7 USA Vesper Dana Anders 1978
G1007 Event: 103 Womens A 1x Final 5 Start: 08:22
G0 USA Peachtree City Rowing Club Megan Gradek 1973
G1 POL Posnania Larysa Szczepaniak 1972
G2 CAN Winnipeg Sheila Wilson-Kowal 1975
G3 USA Vesper Shannon Kaplan 1978
G4 BRA CNRAC Vera Novaes 1955
G5 USA Minneapolis Rowing Club Lauren Crandall 1968
G6 FIN Neste Ilona Hiltunen 1979
G7 USA Tulsa Dione Sturd 1974
H1008 Event: 104 Womens D 2- Final 1 Start: 08:27
H1 CAN Winnipeg Andrea Lefort 1970, Friederike von Aweyden 1965
H2 USA Baltimore Michelle Wilson 1967, Elizabeth Turtle 1967
H3 USA Chinook Lisa Galow 1969, Tracy Falkenthal 1966
H4 USA College Club Seattle Maureen Anderson 1965, Megan Yount 1971
H5 USA Halifax Katherine Heller 1970, Samara Bay 1961
H6 USA Avalon Sharon Kelly 1955, S.A. O’Connor 1976