45
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
U1073 Event: 125 Womens D 1x Final 4 Start: 12:38
U1 USA Pocock Celia Aguda 1964
U2 JPN Uozaki Atsuko Oguchi 1964
U3 USA Dallas Gina Tomaseski 1964
U4 DEN Humlebæk Roklub Pia Rasmussen 1964
U5 USA Miami Rowing Club Yamel Ortiz 1965
U6 CAN Georgian Bay Kathryn Barr McGill 1962
U7 USA Calm Waters Charlotte Hollings 1964
V1074 Event: 125 Womens D 1x Final 5 Start: 12:41
V1 USA San Diego RC Lisa Roth 1959
V2 ARG Río Paraná Corrientes Elba Tarrago 1961
V3 USA Peachtree City Rowing Club Beth Parker 1962
V4 USA Dallas Kimberley Elting 1964
V5 LAT Jurmalas Sports Sandra Gosa 1961
V6 USA Vero Beach Rowing Kate Hoffmann 1964
W1075 Event: 126 Womens G-M 2- Final 1 Start: 12:46
W2 USA Masters Coaching I Maxine Shepatin 1940, Carol Hardy 1946
W3 CZE VK Slavia Praha G Oldriska Pekná 1950, Zdenka Norková 1952
W4 USA Chinook H Adrienne Brian 1952, Margery Elsberg 1943
X1076 Event: 127 Mens E 8+ Final 1 Start: 12:52
X0 USA Chinook Robert Reichart 1962, Richard Yocum 1955, Doug Green 1961,
Stephen De Bever 1968, Paul Goodwin 1968, Brian Boxer Wachler 1966,
Macauley Nash 1958, Paul Siebach 1958, Min Seok Choi 1994
X1 CAN Winnipeg, Pinawa, Kenora Andrew Lamont 1961, Tom Pundyk 1953, Satoru Nakagawa 1968,
Jeffrey Reitberger 1950, Peter Vilks 1956, Elliott Garfinkel 1962,
Phillip Steward 1972, Tim Wehner 1965, Sandra Kirby 1949
X2 USA Capital Craig McKay 1959, Steven Fondriest 1965, Charles Sweeney 1959,
Douglas Lavin 1956, Brandon DuBois 1965, Douglas Schleiger 1963,
Mark Comtois 1959, Mark Heslep 1960, Sue McKay 1958
X3 USA Los Angeles, Long Beach Dan Kinzer 1957, Chris Pagnanelli 1960, James Pagnanelli 1963, Steve Krum 1954,
Sean McCrea 1988, Anthony du Pont 1952, Martin O’Donnell 1967,
Sasa Milosevic 1963, Lucas Allen 1995
X4 USA Jacksonville, Asheville Rowing Club,
Chinook, CHAOS
Bradley Kuhn 1962, Robert Whitbeck 1958, Andrew Clark 1990, Steven King 1961,
Andrei Busuioceanu 1954, Steven DeTeresa 1955, Felix Muhlebach 1960,
Robert Brownstein 1963, Janine Nitterauer 1969
X5 USA RollinsCRA Scott Lyden 1959, John Catron 1960, Paul Deatrick 1959, Neal Self 1956,
Ralph Bateman 1954, Howard Self 1954, Stephen Frazier Wong 1976,
Gavin Frase 1978, Landon Higginbotham 1999
X6 INT All-American Rowing Camp (US),
New York AC (US), Western Reserve (US),
Stewards Foundation (US), Mitsubishi (JP),
Minneapolis Rowing Club (US),
Fairmount (USA)
James Dietz 1985, Nicholas LaCava 1986, James Dietz 1949, Willard Donoho 1958,
Thomas Feaster 1947, Patrick McNerney 1962, Nobuhisa Ishizuka 1960,
Gerard O’Sullivan 1953, Mike Cipollone 1950
X7 INT Potomac (US), GPA (BRA) Nicholas Holland 1960, Peter Folger 1960, Davis Bales 1963, Tom Kiernan 1960,
Emmanuel Caudron 1966, Joe Manfredi 1964, Richard Griffin 1956, Peter Pietra 1961,
James Hopenfeld 1966
Y1077 Event: 127 Mens E 8+ Final 2 Start: 12:55
Y1 INT SC Berlin-Koepenick (DE), Lookout (US),
Greater Houston (US), Columbia RC (US)
Heiko Schulz 1958, Andreas Ludwig 1959, Matthias Buettner 1957,
Henry Magnuson 1956, James Hibbs 1952, Jere Crean 1950,
Hisham Elkazzaz 1958, Ryan Worth 1987, Pamela Krawzcyk 1966
Y2 USA Rocky Mountain Daniel Mas 1972, Esteban De Bonis 1960, Ilia Kolesnikov 1970, Ritchie Sax 1964,
Conn Flanigan 1968, Tom Murphy 1953, David Stevens 1951, Peter Francis 1948,
Paula Engel 1967
Y3 USA Riverside, Virginia, Washington Rowing
School, Cambridge
George Milne 1966, Ernest Cook 1954, Chuck Alexander 1973, Andrew O’Brien 1960,
Simon Plog 1960, Christopher Boyd 1966, John Yasaitis 1947, Graham Barnes 1954,
Alden Zecha 1965
Y4 USA Palm Beach, Occoquan International,
Undine, Mounties
Cliff Desouza 1961, Dan Johnson 1963, Ed Ives 1961, Frank Rowe 1963,
Jim Lowe 1956, Chris Shinners 1952, Jeremy Michalitsianos 1965, Daniel Sayner 1953,
William Webster 1968
Y5 INT Estrella Blanca (CL), Sausalito (CL),
ARC Würzburg (DE)
Pablo Latorre 1964, Oscar Carcamo 1966, Oscar Guzman 1964,
Leopoldo Lauro 1959, Bruno Dondero 1948, Hernan Aravena 1958,
Peter Ehinger 1963, Luis Opazo 1963, Petra Ehinger 1967
Y6 USA Palm Beach, Minneapolis Rowing Club James Green 1952, David Lill 1954, John Jablonic 1959, Martin Conroy 1963,
Mike Gasper 1957, Michael Fountain 1956, Travis Green 1986, Casey Baker 1952,
Aaron Herman 1953
Y7 USA New Haven Mark Schofield 1959, Matthew Broder 1959, Gerald Friel 1964, Kirk Knudsen 1965,
Andrew Jackson 1965, Fred Storey 1958, David Thomas 1955, David Vogel 1949,
Sharon Lin 1978