51
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
H1112 Event: 137 Mens D 4x Final 1 Start: 15:05
H1 USA Rockland Thomas Chyla 1974, Ivan Rudolph-Shabinsky 1964, Justin Bohan 1966,
Peter Klose 1966
H2 INT Posnania (PL), RC Bergedorf (DE) Pawel Szczepaniak 1970, Gerard Bednarek 1971, Andrzej Marcinkowski 1971,
Helmut Longinus 1958
H3 USA Potomac, Riverside Peter Folger 1960, Tom Kiernan 1960, Joe Manfredi 1964, Michael Feldman 1983
H4 ARG Tigre Boat Club Jorge Zwanck 1965, Marcelo Freije 1968, Gabriel Bottazzini 1960,
Juan Sebastian Salvador Pérez 1971
H5 INT S&M Rowing (US), Lima (PE),
Riverside (US)
Peter King 1970, Juan Rivero 1963, Marley Brown 1968, Sean Wolf 1970
H6 CAN Georgian Bay Doug Rourke 1970, Brad Ingleton 1968, Bob Wink 1970, Jeff Garms 1960
H7 USA Rocky Mountain Ritchie Sax 1964, Rodrigo Banegas 1967, Conn Flanigan 1968, Ilia Kolesnikov 1970
I1113 Event: 137 Mens D 4x Final 2 Start: 15:08
I1 USA All-American Rowing Camp, Lookout Jim Preston 1958, James Hibbs 1952, Mark Wilson 1967, Ryan Worth 1987
I2 CHI Estrella Blanca Andres Retamal 1963, Pablo Latorre 1964, Oscar Carcamo 1966, Patricio Lagos 1975
I3 INT Remo Llacolén (CL),
Deportivo Alemán de Concepcion (CL),
Sajonia (PY)
Carlos Munnier 1961, Gonzalo Eduardo Zuñiga 1973, Ruben Sosa 1970,
Ricardo Ramiro Alonso Aftyka 1967
I4 USA Virginia Chuck Alexander 1973, Steven Abbot 1967, Olaf Barth 1966, Stephen Chilmaid 1960
I5 USA CHAOS Richard McDonogh 1960, Dan Brammer 1974, Robert Brownstein 1963,
Timothy Bukowski 1961
I6 CAN Winnipeg Andrew Lamont 1961, Elliott Garfinkel 1962, Phillip Steward 1972,
Satoru Nakagawa 1968
I7 INT Asheville Rowing Club (US), Galway (IE),
Atlanta (US)
Chris Galvanek 1970, Steven King 1961, James Breen 1970, William Cloherty 1965
J1114 Event: 137 Mens D 4x Final 3 Start: 15:11
J1 USA Chinook Peter Kozicz 1960, Sebastian Kazmierczak 1974, Keith Waddell 1958,
Joseph Gasperi 1965
J2 USA Whitemarsh Boat Club,
Pennsylvania Barge Club, Potomac
Keith Wobeser 1969, Mark Malone 1958, Emmanuel Caudron 1966, Peter Pietra 1961
J3 RUS Admiral Ushakov WSA Dmitrii Ovechko 1971, Nikita Morgachev 1981, Igor Anisimov 1957,
Gennady Astakhov 1954
J4 USA Texas Rowing Center Matthew Knifton 1967, Simon Borchelt 1981, Ken Gates 1959, Rob Lynch 1953
J5 INT Greater Dayton (US),
Asociacion Cordobesa de Remo (AR),
Belmont Rowing (US)
William Turner 1965, Santiago Luis Martin 1972, Scott Callahan 1965,
Brian White 1963
J6 USA Halifax Michael Makowski 1958, Nick Greer 1961, Jean-Michel Dhainaut 1972,
Thomas Power 1967
J7 INT Vasco Da Gama (BR), Corinthians (BR),
Cerveira Remo (PT)
Marcílio Martini Moita 1974, Marcelo Dalpiaz Payeras 1969, Gilberto De Mattos 1962,
Henrique Baixinho 1961
K1115 Event: 137 Mens D 4x Final 4 Start: 15:14
K1 SWE Malmö, Jönköpings RS Per Ekström 1959, Thomas Barge 1962, Kenneth Alfelt 1962, Danilo Chinchilla 1978
K2 GER Pirnaer RV, Grünau, Kettwiger RG,
Rotation Berlin
Torsten Zobjack 1966, Daniel Creutzburg 1965, Renato Chavez Tores 1964,
Ulf Dittrich 1969
K3 USA Hollywood Rowing Club Armando Chavez 1955, Arik Alidgem 1976, Mike McDevitt 1959, Edward Dikes 1962
K4 USA Riverside, Rocky Mountain Graham Barnes 1954, Christopher Boyd 1966, Christopher Schultz 1971,
Rudy Schreiber 1964
K5 INT Barroso (BR), GPA (BR), Potomac (US) Irineu Mocellin 1965, Vitor Luiz Aimi 1962, Lourenço Cardoso Meirelles 1977,
Nicholas Holland 1960
K6 INT RowHouse (US), Lima (PE) Francisco Viacava 1961, Anthony Touzard 1969, Clemente Sanchez 1965,
Eduardo De La Flor 1968
L1116 Event: 137 Mens D 4x Final 5 Start: 15:17
L1 USA Rocky Mountain Erik Balsley 1974, Piper Stevens 1951, Daniel Esposito 1964,
Thomas (T.R.) Hernacki 1961
L2 ARG La Marina, Regatas América Claudio Fabian Massaccesi 1965, Guillermo Massaccesi 1963,
Javier Pedro Alvarez 1963, Osvaldo Sebastian Gonzalez 1966
L3 BRA Clube de Remo Rio de Janeiro Gabriel Sampaio 1981, Sergio Sztancsa 1954, Paulo Darma 1959, Gustavo Puppi 1966
L4 DEN Humlebæk Roklub Kim Bo Wellendorph 1960, Keld Strudahl 1959, Claus Jensen 1965,
Christian Probst 1960
L5 USA Malta Ted Trocky 1959, Gregory Doyle 1969, Charles Patterson 1946, Jeff Cutler 1967
L6 INT New York AC (US), RC Energia (UA),
River City (US), Baltimore (US)
Charles Windeknecht 1960, Pavlo Tsebro 1980, Joel Griffith 1963, Marc Daemen 1956
M1117 Event: 138 Womens A 2- Final 1 Start: 15:22
M0 USA Rocky Mountain Victoria Filbrandt 1989, Natalie Ormond 1981
M1 USA CRI Heather Dearborn 1988, Laura Gassner Otting 1971
M2 CAN Row NL Jane Brodie 1989, Alyssa Devereaux 1990
M3 USA Riverside Sarah Cuddy 1984, Meredith Somers 1984
M4 USA CRI Elizabeth Christmas 1991, Rebecca Schofield 1989
M5 USA Sarasota Crew, ROCCS Holly Weber 1981, Casey McKenna-Monroe 1984
M6 INT St. Andrew BC (GB), Capital (US) Amy Sweeny 1989, Clara Elias 1981
M7 USA Rocky Mountain Lauren Steavpack 1991, Grace Doepker 1988