40
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
M1039 Event: 115 Mens C 1x Final 1 Start: 10:28
M0 USA Virginia Chuck Alexander 1973
M1 BRA Clube de Regatas Curitiba Joao Sousa 1975
M2 USA Greater Columbus Ryan Briggs 1972
M3 CHI Deportivo Alemán de Concepcion Gonzalo Eduardo Zuñiga 1973
M4 MEX España Luis Prado 1973
M5 USA Detroit Boat Club Alexander Stanovoy 1972
M6 BRA Martinelli Moacir Pereira Silva 1975
M7 USA Rocky Mountain Erik Balsley 1974
N1040 Event: 115 Mens C 1x Final 2 Start: 10:31
N0 USA Vesper Greg Kaplan 1972
N1 GBR Thames Till Andreesen 1972
N2 USA Halifax Jean-Michel Dhainaut 1972
N3 BRA Vasco Da Gama Marcílio Martini Moita 1974
N4 CAN Winnipeg Phillip Steward 1972
N5 USA Hollywood Rowing Club Ari Sezer 1971
N6 BRA CNRAC Frederico Ferreira 1974
N7 USA Rocky Mountain Christopher Schultz 1971
O1041 Event: 115 Mens C 1x Final 3 Start: 10:34
O0 MDA Dinamo Tiraspol Anatolii Covalschii 1972
O1 BRA Aldo Luz Edson Altino Pereira Junior 1971
O2 USA Beaver Creek Sculling Chris Jackson 1970
O3 USA Belmont Rowing Robert Kleiderlein 1970
O4 POL Posnania Gerard Bednarek 1971
O5 USA Riverside Sean Wolf 1970
O6 USA Rocky Mountain Ilia Kolesnikov 1970
O7 BRA Remo Adaptar Stenio Cardoso 1972
P1042 Event: 115 Mens C 1x Final 4 Start: 10:37
P0 USA RowHouse Anthony Touzard 1969
P1 USA Texas Rowing Center John Cullicott 1969
P2 BRA Aldo Luz Sandro Furtado Martins 1969
P3 USA SANCA Kennon McCaa 1969
P4 CAN Georgian Bay Doug Rourke 1970
P5 USA S&M Rowing Peter King 1970
P6 POL Posnania Andrzej Marcinkowski 1971
P7 BRA Vasco Da Gama Marcelo Dalpiaz Payeras 1969
Q1043 Event: 115 Mens C 1x Final 5 Start: 10:40
Q0 BRA Aldo Luz Marcos Roberto Knoll 1969
Q1 IRL Galway James Breen 1970
Q2 PER Lima Jose Otero 1970
Q3 USA RowHouse Fernando Barilari 1969
Q4 BRA Centro Náutico Potengy Raimundo Pereira Jr. 1968
Q5 USA Undine David Rhodes 1969
Q6 USA Whitemarsh Boat Club Keith Wobeser 1969
Q7 PAR Sajonia Ruben Sosa 1970
R1044 Event: 115 Mens C 1x Final 6 Start: 10:43
R0 USA Atlanta William Cloherty 1965
R1 PER Lima Marco Sanguinetti 1969
R2 GBR Putney Town Edward Alpheus Boileau (Ali) 1968
R3 POL Posnania Pawel Szczepaniak 1970
R4 USA Ecorse Philip Bozenski 1965
R5 USA Texas Rowing Center Erik Cornet 1967
R6 DEN Nyborg Brian Rene Sorensen 1968
R7 BRA Centro Náutico Potengy Wilton Carvalho 1965
S1045 Event: 115 Mens C 1x Final 7 Start: 10:46
S1 USA Nashville Dietmar Kuttelwascher 1965
S2 BRA Riachuelo Marcelo Pereira Macedo 1965
S3 DEN Sorø Klaus Rasmussen 1966
S4 PAR Sajonia Ricardo Ramiro Alonso Aftyka 1967
S5 USA Hampton Roads Scott Smith 1964
S6 RSA Victoria Lake Ian Johnson 1966
S7 USA Navesink River Rowing John Crilly 1964