84
DAY 3 STARTS SATURDAY, SEPTEMBER 29, 2018
C3055 Event: 318 Mens C 4+ Final 1 Start: 11:36
C0 USA Harvard Alum 1992 Thomas Caughey 1970, John Ma 1971, David Lim 1970, Dustin Chao 1970,
Mark Ellis 1970
C1 USA Avalon, Augusta Maurizio Tinnirello 1973, Alexander Ward 1988, Tom Taylor 1978, Dwight Hakim 1961,
Kaitlyn Downey 1994
C2 USA RollinsCRA Shawn Pistor 1973, Andrew McGinnis 1974, Daniel Kempinger 1974,
Jason Werking 1976, Alyssa Rabade 1997
C3 USA Riverside Michael Feldman 1983, Christopher Ceglio 1985, George Milne 1966,
Christopher Boyd 1966, Sarah Finkel 1990
C4 INT Asheville Rowing Club (US), Párana
(AR), Riverside (US), Nashville (US)
Chris Galvanek 1970, Julio Sanchez 1976, Sean Wolf 1970, Joshua Herring 1981,
Janine Nitterauer 1969
C5 CAN Georgian Bay Doug Rourke 1970, Brad Ingleton 1968, Bob Wink 1970, Dave Halpin 1974,
Alison Zimmerman 1988
C6 USA Chinook Stephen De Bever 1968, Sebastian Kazmierczak 1974, Mike McClurg 1984,
Scott Paquette 1971, Min Seok Choi 1994
C7 USA Capital Jason Hughes 1978, Andrew Rabus 1976, Douglas Schleiger 1963,
Brandon DuBois 1965, Sue McKay 1958
D3056 Event: 318 Mens C 4+ Final 2 Start: 11:39
D0 USA Nashville Dietmar Kuttelwascher 1965, Will Weaver 1972, Stephen Cook 1966,
Sean Wlodarczyk 1980, Caroline Arnold 1995
D1 USA Halifax Thomas Power 1967, Buckley James 1961, Greg Snell 1959, Iain Whyte 1963,
Linda Smith 1966
D2 USA CHAOS Richard Smith 1970, Dan Brammer 1974, Felix Muhlebach 1960, Jason Gillian 1975,
Kylie Kalik 1989
D3 USA Atlanta Jeffrey Owens 1974, Ian O’Brian 1970, Frank Torres 1968, Richard Kopelman 1962,
Grace Hsu 1994
D4 INT Estrella Blanca (CL),
Deportivo Alemán de Concepcion (CL),
ARC Würzburg (DE), Corinthians (BR)
Andres Kappes 1975, Gonzalo Eduardo Zuñiga 1973, Peter Ehinger 1963,
Gilberto De Mattos 1962, Petra Ehinger 1967
D5 USA Jacksonville Robert Whitbeck 1958, Andrzej Ratajczyk 1950, Christopher Wasilewski 1982,
Stephen Lipton 1987, Jeffrey Baker 1976
D6 USA Fairmount, University John Ryan 1969, Ventsi Ivanoff 1978, Joseph Kieffer 1966, Thomas Sibson 1967,
Kathleen Nieman 1961
D7 USA RollinsCRA Mike Spitzmiller 1970, Rob Frase 1974, Ryan Santurri 1976, Alan Hancock 1974,
Cameron Robinson 1996
E3057 Event: 319 Womens E 4- Final 1 Start: 11:32
E1 USA Miami Rowing Club Chris McAliley 1957, Joyce Landry 1955, Yamile Castella 1964, Debbie Matthews 1965
E2 USA Sarasota County Jane Hewitson 1954, Laura Ter Doest 1962, Helen Richardson 1958, Kerri Davis 1966
E3 USA Masters Coaching Stacie Reid 1956, Cynthia Lund 1962, Rosanna Gramuglia 1961, Sabrina Lavieri 1958
E4 USA CRI Cynthia Martini 1960, Laura Gassner Otting 1971, Theresa Welsh 1963,
Martha Mance 1955
E5 USA Chinook Deborah Davis 1959, Nancy Dynan 1965, Catherine Stockly 1964,
Colleen Kolling 1962
E6 INT New Haven (US), WSAP Hamburg (DE),
Vesper (US), Milestone Rowing Club (HU)
Anne Boucher 1958, Iris Voelkner 1960, Karen Agersborg 1962,
Gabriella Rockenbauer 1969
F3058 Event: 319 Womens E 4- Final 2 Start: 11:35
F1 USA Minneapolis Rowing Club Kristina Lund 1948, Mary O’Donnell 1955, Rochelle Winn 1966,
Kathleen Stenersen 1967
F2 USA Sarasota Crew Sue Gutek 1961, Kim Mitchell 1959, Cheryl Burke 1962, Jeanine Walter 1958
F3 CZE VK Slavia Praha Hedvika Malecková 1972, Zdenka Norková 1952, Oldriska Pekná 1950,
Ivana Varhulíková 1963
F4 USA Chinook Heather Friel 1964, Jane Pederson 1960, Allison Hunt 1964, Yesim Taskor 1964
F5 USA Newport Eve Duddy 1956, Margaret Elder 1960, Barbara Plon 1948, Gayle Jennings 1958
G3059 Event: 320 Womens H 2x Final 1 Start: 11:40
G0 NED RV Rijnland Marianne de Jong 1948, Lia Brouwer-Vogel 1943
G1 USA Kenai Crewsers, Colorado Rowing Judith Demers 1942, Mary Jane Wurster 1946
G2 JPN Seta Rowing Masako Nakanishi 1942, Hiroko Ota 1946
G3 POL Posnania Danuta Pribe 1939, Krystyna Wechmann 1950
G4 USA Fairmount Sara Sargent 1944, Barbara Hogan 1945
G5 DEN Fredensborg Merete Boldt 1947, Lizzie Haastrup 1948
G6 USA Atlanta, Chester River Grace Teborek 1947, Lucy Mitchell 1944
G7 USA Chinook Anne Cann 1950, Karen Hurd 1946
H3060 Event: 321 Mens F 2- Final 1 Start: 11:43
H1 BRA CR Bandeirantes Luiz Alfredo Santos 1952, Andre Berezin 1960
H2 USA Sarasota County Randall Higel 1956, Dragos Alexandru 1957
H3 BRA Martinelli Roberto Do Rosario 1955, Edson Aquino Santos 1959
H4 USA La Baie Verte Steve Engelhardt 1960, Roger Shellman 1949
H5 USA Chinook Andrei Busuioceanu 1954, Paul Siebach 1958