71
DAY 2 STARTS FRIDAY, SEPTEMBER 28, 2018
C2106 Event: 236 Womens D 2x Final 4 Start: 14:51
C1 USA Casitas Rowing, Atlanta Barbara Hoyt 1966, Lori Leigh 1962
C2 USA Sarasota County Rachel Bowman 1965, Andrea Dombrowski 1967
C3 CAN Georgian Bay Tamara Abbott 1970, Chris Huet 1962
C4 USA Miami Rowing Club Yamel Ortiz 1965, Yamile Castella 1964
C5 BRA Clube de Remo Rio de Janeiro Ana Christina Sztancsa 1957, Patricia Almeida 1970
C6 USA Rocky Mountain Lisa McMath 1960, Rachel Pazmino 1970
C7 USA Halifax Deborah Cheslow 1965, Sandy Lacassa 1965
D2107 Event: 236 Womens D 2x Final 5 Start: 14:54
D1 USA Dallas Gina Tomaseski 1964, Kimberley Elting 1964
D2 USA Vesper, University Alix James 1961, Dawn Eringis 1964
D3 INT Corinthians (BR), Club Corrientes (AR) Ana Helena Puccetti 1962, Ana Maria Pato 1966
D4 USA Baltimore Sandra Burt 1961, Laura Gamble 1963
D5 DEN Nyborg, Roforeningen KVIK Charlotte Buchwaldt 1968, Marianne Becker 1962
D6 USA Sarasota County Laura Ter Doest 1962, Kerri Davis 1966
D7 USA Rocky Mountain Paula Engel 1967, Kathy Pauly 1960
E2108 Event: 236 Womens D 2x Final 6 Start: 14:57
E1 USA Rocky Mountain Annette Fortune 1968, Gail Saxton 1959
E2 USA Alexandria Joanne Goodwin 1965, Leslie Shinners 1955
E3 USA Sarasota Crew Anne Marichal 1967, Beverley Gallie 1959
E4 USA Miami Rowing Club Joyce Landry 1955, Debbie Matthews 1965
E5 DEN Humlebæk Roklub Susanne Westermann 1958, Pia Rasmussen 1964
E6 CAN Georgian Bay Kathryn Barr McGill 1962, Diane Barr 1960
E7 USA Pocock, Cincinnati RC Celia Aguda 1964, Maria Alonso 1956
F2109 Event: 237 Mens J-M 4- Final 1 Start: 15:02
F3 INT Christiania RK (NO),
Colorado Rowing (US), Casitas Rowing (US),
College Club Seattle (US) K
Tor Ahlsand 1931, Hans Wurster 1938, Don Tanhauser 1934, Art Wright 1935
F4 INT Naples (US), Christiania RK (NO) J Chuck Roth 1942, Peter Bos 1938, Peter Otto Narvestad 1937, Kraft Schepke 1934
G2110 Event: 238 Mens B 2- Final 1 Start: 15:08
G1 BRA Corinthians Bruno da Cunha Pierri 1980, Guilherme Carvalho Maciel 1981
G2 USA Belen Community Rowing Matthew Muffelman 1980, Yunian Cabrera Torres 1981
G3 PAR Paraguayo-Aleman Pablo Seitz 1980, Rodrigo Yanho 1980
G4 KOR Seoul Rowing Club Jung Kyum Kim 1985, Jongsung Yoon 1976
G5 SWE Stockholms RF Haidar Hama Rashid 1983, Arash Arastoupour 1978
G6 BRA Martinelli Mario Barcelos 1980, Carlos Fialho 1980
G7 USA Sarasota Crew Jonathan Campana 1989, Gregory Simons 1972
H2111 Event: 238 Mens B 2- Final 2 Start: 15:11
H1 BRA Vasco Da Gama Marcílio Martini Moita 1974, Marcelo Dalpiaz Payeras 1969
H2 USA Chinook Mike McClurg 1984, Sebastian Kazmierczak 1974
H3 RUS Admiral Ushakov WSA Dmitrii Ovechko 1971, Mikhail Izotov 1984
H4 PAR Sajonia Raul Torres 1977, Oscar A Vallejos 1978
H5 USA Nashville Dietmar Kuttelwascher 1965, Will Weaver 1972
H6 ITA C Milano Moscatelli Filippo 1988, Malacrea Fabrizio 1971
I2112 Event: 239 Womens B 1x Final 1 Start: 15:16
I0 USA Masters Coaching Victoria Brown 1981
I1 USA Lookout Magdalena Novak 1980
I2 GER Hamburger Ruderinnen-Club von Lisa Maria Bode 1982
I3 USA Rocky Mountain Natalie Ormond 1981
I4 EGY Egypt Ola Hashem 1980
I5 USA RollinsCRA Laura Riekki 1981
I6 BAH Skullers RC Melissa Swaby 1982
I7 USA Sammamish Rowing Association Celine Suzzarini 1981
J2113 Event: 239 Womens B 1x Final 2 Start: 15:19
J0 USA Cincinnati RC Jenny Beene-Skuban 1979
J1 USA Sarasota Scullers Laura Corbett 1980
J2 CAN Calgary RC Margot Wilderdijk 1979
J3 BRA CR Piraquê Erika Santinoni 1978
J4 USA Atlanta Karen Lobin Perkins 1978
J5 USA Riverside Samantha Minc 1979
J6 ARG San Fernando Patricia Schmidt 1977
J7 USA Gainesville Area Rowing Jennifer Figueroa 1978