36
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
O1015 Event: 107 Womens G 8+ Final 1 Start: 08:52
O1 USA Avalon, Atlanta Wendy Pam Cotting Kitty 1952, Linda Lance 1953, Corinne Powers 1956,
Catherine Yeager 1958, Grace Teborek 1947, Abby Peck 1956, Patricia Miller 1953,
Sally Haerer 1946, Kaitlyn Downey 1994
O2 USA Chinook Merida Scully 1958, Cinda Graubard 1954, Rosemary Whidden 1953,
Elissa Cassella 1954, Debra Noonan 1955, Karen Hurd 1946, Adrienne Brian 1952,
Anne Cann 1950, Lesleh Heim 1961
O3 USA Masters Coaching Nancy Jarvis 1953, Joanne Haas 1957, Donna VanTieghem 1957,
Elizabeth Macalaster 1951, Stacie Reid 1956, Carol Robinson 1951,
Kathy Fountain 1950, Carol Hardy 1946, Dana Davis 1971
O4 INT Riverside (US), WSV Waldshut (DE),
Vesper (US), Dresdner Ruderverein (DE),
Palo Alto (US), Fredensborg (DK),
Atlanta (USA)
Catherine Widgery 1953, Magdi Lauer-Kopcsanyi 1954, Ann Couwenhoven 1954,
Katharina Schubert 1955, Joan Pendleton 1954, Ann Jonik 1954, Marilyn Karl 1953,
Merete Boldt 1947, Rachel Gouin 1962
O5 USA Orlando RC, Chicago, OARS Adrienne Payor 1954, Gwenn Hamilton 1950, Lucy Cogswell 1955, Jay Braatz 1953,
Linda Rich 1955, Anita Mishler 1951, Jan Stamper 1948, Anne Robinson 1958,
Lesley Welch 1966
P1016 Event: 108 Mens G 2- Final 1 Start: 08:57
P1 AUS Adelaide University Mike Page 1951, Roland Dankbaar 1955
P2 BRA Corinthians Marco Antonio Martins 1953, Massimo Rodorigo 1953
P3 FRA Rowing Club Port-Marly Neil James 1949, Christophe Giecold 1957
P4 USA Occoquan International,
Detroit Boat Club
Tiff Wood 1952, Dennis Sitek 1952
P5 USA Minneapolis Rowing Club Philip Johnson 1953, William Thiesse 1951
Q1017 Event: 108 Mens G 2- Final 2 Start: 09:00
Q1 SUI Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich Dölf Steiner 1950, Fritz Wilkening 1946
Q2 USA Occoquan International Vlado Krizek 1951, Darko Miksic 1952
Q3 USA San Diego RC George Shuster 1946, Neal Shuster 1947
Q4 LAT Jurmalas Sports Valdis Meikaliss 1956, Juris Grikis 1947
Q5 USA Riverside John Yasaitis 1947, Ernest Cook 1954
R1018 Event: 109 Mens J-M 4x Final 1 Start: 09:05
R3 INT Christiania RK (NO),
Colorado Rowing (US), Casitas Rowing (US),
College Club Seattle (US) K
Tor Ahlsand 1931, Hans Wurster 1938, Don Tanhauser 1934, Art Wright 1935
S1019 Event: 110 Womens B 4+ Final 1 Start: 09:10
S1 USA Baltimore Emily Milnor 1978, Marisa Corona 1978, Christina Shields 1979, Cindy Wdlayka 1981,
Sophie Berube 1994
S2 USA Orlando RC Lindsey Fore 1983, Becky Watt 1978, Katherine Rizzo 1990, Audrea Huff 1971,
Michael Harris 2002
S3 USA Capital Jacqueline Battistini 1985, Abigail Potter 1984, Katy Hall 1975,
Stephanie Acerra 1973, Kathryn Cheney 2001
S4 USA Alexandria Jennifer Bright 1969, Stephanie Patton 1983, Sarah Eyman 1980, Grace Tran 1989,
Brian Comey 1995
S5 USA CRI Courtney Forrester 1977, Elisha Bender 1988, Lesley Quinchia 1976, Diana Ivans 1985,
Kimberly Degutis 1974
S6 USA Alexandria, S&M Rowing,
OKC Riversport
Brenda Simonen 1969, Lauren Cason 1984, Stacey Legler 1979, Ashley Clark 1977,
Anton Rupert 1955
S7 USA Chinook Gail Zaharek 1975, Laura Savarese 1991, Tonia Sackett 1983, Tara Passoni 1977,
Freya Pollock 1995
T1020 Event: 110 Womens B 4+ Final 2 Start: 09:13
T1 USA Capital Clara Elias 1981, Melissa Toms 1989, Courtney Fratzke 1979, Alison Lenz 1967,
Gretchen Abell 1974
T2 USA Orlando RC Kelly Kraiss 1981, Rachel Anderson 1989, Cassandra Plas 1970, Kira Gondeck-Silvia
1979,
Lesley Welch 1966
T3 USA Chinook Renee Cunningham 1977, Sarah Willhoft 1988, Whitney Kirk 1978, Natalie Dustman
1981,
Debra Lloyd 1964
T4 USA Annapolis RC Amy Iannaccone 1975, Betsy Tansey 1972, Stacy Tozaki 1987, Sarah Parker Hughes
1972,
Rebecca Burns 1994
T5 USA Sarasota Crew, ROCCS Holly Weber 1981, Leslie Evans 1974, Kristen Horler 1973, Casey McKenna-Monroe
1984,
Bryce Bennett 2005
T6 USA Riverside, CRI Cheri Ruane 1973, Sarah Cuddy 1984, Anne-Marie Chouinard 1978, Meredith Somers
1984, Kimberly Degutis 1974
T7 USA Carnegie Lake Allison Müller 1981, Sandra Fischer 1962, Alison Pollini 1983, Katie Samsel 1980, Jen
Whiting 1967