56
DAY 2 STARTS FRIDAY, SEPTEMBER 28, 2018
K2010 Event: 205 Mens E 4+ Final 3 Start: 08:37
K1 USA RollinsCRA Neal Self 1956, Scott Lyden 1959, John Catron 1960, Paul Deatrick 1959,
Mia McKay 1999
K2 INT Potomac (US), GPA (BRA) Nicholas Holland 1960, Peter Folger 1960, Davis Bales 1963, Tom Kiernan 1960,
James Hopenfeld 1966
K3 USA CHAOS Jason Gillian 1975, Kenneth Boyle 1941, Brad Brinegar 1955, Felix Muhlebach 1960,
Kylie Kalik 1989
K4 USA Los Angeles, Long Beach Mark Garcia-May 1959, Dan Kinzer 1957, Steve Krum 1954, David Frick 1954,
Lucas Allen 1995
K5 JPN Mitsubishi Tomoo Yamashita 1959, Tomoyoshi Suzuki 1961, Tsuneyasu Nakamura 1947,
Toshiro Onoyama 1965, Osamu Mandai 1942
K6 USA Capital Douglas Schleiger 1963, Mark Comtois 1959, Douglas Lavin 1956,
David Lippold 1956, Kathryn Cheney 2001
L2011 Event: 206 Mens H 2- Final 1 Start: 08:42
L0 USA Sarasota County Norman Thetford 1943, Joe Dobson 1948
L1 INT Kent Mitchell (US),
Adelaide University (AU)
Wyatt Hume 1945, Mike Page 1951
L2 USA San Diego RC George Shuster 1946, Neal Shuster 1947
L3 PAR Club Mbigua Gregorio Aguilera 1944, Giovanni Scarpetta 1950
L4 USA Sarasota County Kenneth Heitel 1945, Ray Giannini 1951
L5 SUI Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich Dölf Steiner 1950, Fritz Wilkening 1946
L6 USA Occoquan International Roger Borggaard 1945, Charles Pieper 1946
L7 USA Occoquan International John Van Blom 1947, Charles Hamlin 1947
M2012 Event: 207 Womens H 1x Final 1 Start: 08:47
M0 USA Newport Barbara Plon 1948
M1 USA Minneapolis Rowing Club Kristina Lund 1948
M2 NED RV Rijnland Lia Brouwer-Vogel 1943
M3 USA Colorado Rowing Mary Jane Wurster 1946
M4 POL Posnania Danuta Pribe 1939
M5 USA Chinook Karen Hurd 1946
M6 USA Fairmount Barbara Hogan 1945
M7 USA College Club Seattle Jill Gardner 1948
N2013 Event: 208 Mens C 8+ Final 1 Start: 08:53
N1 USA Edgewater HS John Poppeliers 1981, Jeremy Crowe 1985, Craig Osekowski 1988,
Britton Bertram 1979, Kent Mitchell 1955, John Zaporteza 1972,
James Payne 1962, Bill Palmer 1968, Gabrielle Sabatini 2002
N2 INT Vasco Da Gama (BR),
Regatas Rosario (AR),
Estrella Blanca (CL), GPA (BR)
Marcílio Martini Moita 1974, Marcelo Dalpiaz Payeras 1969, Carlos Maknis 1970,
Nestor Bodetto 1966, Andres Kappes 1975, Dieter Bartsch 1977, Fernando
Holderbaum 1981, Alexandre de Carli 1975, Paola Oliboni 1989
N3 USA Asheville Rowing Club,
Nashville, CHAOS, Sarasota Crew
Chris Galvanek 1970, Steven King 1961, Dietmar Kuttelwascher 1965,
Will Weaver 1972, Joshua Herring 1981, Sean Wlodarczyk 1980, Richard Smith 1970,
Jonathan Campana 1989, Janine Nitterauer 1969
N4 USA Chinook Stephen De Bever 1968, Sebastian Kazmierczak 1974, Mike McClurg 1984,
Justin Farrington 1986, David Dickison 1966, Paul Fraser 1987, Robert Reichart 1962,
Scott Paquette 1971, Min Seok Choi 1994
N5 GER Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, MRCB,
Pirnaer RV, Kettwiger RG, Grünau,
Akad. RV Leipzig e. V.
Ulf Sauerbrey 1961, Frank Klawonn 1966, Thoralf Peters 1968, Stefan Schaaf 1988,
Torsten Zobjack 1966, Michael Schlueter 1965, Renato Chavez Tores 1964,
Daniel Creutzburg 1965, Holger Geisler 1960
N6 USA RollinsCRA Gavin Frase 1978, Rob Frase 1974, Alan Hancock 1974, Andrew McGinnis 1974,
Ryan Santurri 1976, Mike Spitzmiller 1970, Shawn Pistor 1973,
Stephen Frazier Wong 1976, Daniel Kempinger 1974
O2014 Event: 208 Mens C 8+ Final 2 Start: 08:56
O1 USA Old Dominion - Women, Virginia,
Potomac, Washington Rowing School
Daniel Garbutt 1979, Chuck Alexander 1973, Steven Abbot 1967, Joe Manfredi 1964,
Simon Plog 1960, C. Michael Arnold 1958, Olaf Barth 1966, Stephen Chilmaid 1960,
Loreen Arnold 1959
O2 USA Rockland Thomas Chyla 1974, Andrew Kallfelz 1966, Christopher Hely 1968,
Justin Bohan 1966, Ivan Rudolph-Shabinsky 1964, Scott Baird 1971, Peter Klose 1966,
Alec Almond 1973, Celeste Voutsinas-Klose 2003
O3 INT Tigre Boat Club (AR), Párana (AR),
Miami Rowing Club (US)
Jorge Zwanck 1965, Marcelo Freije 1968, Julio Sanchez 1976, Eddie Montalvo 1968,
Juan Sebastian Salvador Pérez 1971, Facundo Barrera 1973, Raul Arellano 1955,
Wenceslao Halliburton 1978, Xavier Mendez 1995
O4 USA Jacksonville Carter East 1987, Andrew Clark 1990, Christopher Wasilewski 1982,
Stephen Lipton 1987, Robert Whitbeck 1958, Bradley Kuhn 1962,
Andrzej Ratajczyk 1950, Jeff McCutcheon 1958, Ilene Lansaw 1971
O5 GER Rotation Berlin, Hersfelder Thomas Graap 1969, Michael Boldt 1969, Kornel Malysch 1968, Andreas Gehre 1966,
Michael Löchert 1969, Ulf Dittrich 1969, Frank Grewe 1972, Goran Gavrilovic 1959,
Uwe Liedtke 1970
O6 USA Riverside Benjamin Green 1989, Christopher Ceglio 1985, Michael Feldman 1983,
Tolga Durak 1976, Daniel Jenkins 1982, Christopher Boyd 1966, Graham Barnes 1954,
Ernest Cook 1954, Sarah Finkel 1990