39
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
H1034 Event: 113 Womens E 4x Final 2 Start: 10:09
H1 USA Chinook Colleen Kolling 1962, Wendy Dietrich 1961, Christiana Holland 1957,
Yesim Taskor 1964
H2 BRA Clube de Remo Rio de Janeiro,
Corinthians, Grêmio
Patricia Almeida 1970, Ana Christina Sztancsa 1957, Ana Helena Pucetti 1962,
Rosangela de Oliveira Mello 1960
H3 USA Martha’s Moms, Vesper,
Upper Valley Rowing
Elizabeth Runde 1958, Marsha Zisling 1966, Carin Reynolds 1962,
Karen Agersborg 1962
H4 INT WSV Waldshut (DE), Vesper (US),
Nereid (US)
Angelika Priese 1969, Eileen Normoyle 1957, Linde Finsrud Wilson 1957,
Andrea Hurwitz 1956
H5 USA Sarasota County Tamara Currey 1962, Laura Ter Doest 1962, Kerri Davis 1966, Helen Richardson 1958
H6 USA RollinsCRA, Orlando RC, Lake County MJ Dennis 1963, Jana Vesela 1970, Billie Brown 1955, Debra Kamrad 1954
H7 USA Carnegie Lake, Rockland, Passaic River Rose Ford 1965, Leslie Horn 1959, Gail Lahm 1951, Denise Cenit 1966
I1035 Event: 113 Womens E 4x Final 3 Start: 10:12
I1 USA Avalon, Tallahassee Rowing Club Sharon Kelly 1955, Mary Vancore 1963, Catherine Yeager 1958,
Jennifer Fitzwater 1964
I2 USA Sarasota Crew Diane Desmery 1960, Anne Marichal 1967, Beverley Gallie 1959, Jeanine Walter 1958
I3 INT Saskatoon (CA), Nyborg (DK),
Pinawa (CA), Kenora (CA)
Lone Buchwaldt 1956, Charlotte Buchwaldt 1968, Florence Vilks 1953,
Jennifer Findlay 1959
I4 USA Genesee Waterways, Genesee Beth Burchill 1966, Michelle Kaupp 1965, Julie Crispino 1959, Jackie Morris 1949
I5 AUS Albert Pk - Sth Melbourne Meredith Walker 1955, Roslyn Nichol 1957, Robin Buckham 1953, Mary Gonzales 1974
I6 USA East Arm Jean Zimmer 1961, Kate Glover 1960, Kate Cody 1963, Eugenia Kiesling 1956
I7 USA Rocket City Debra Della Silva 1959, Barbara Young 1956, Mary D’Agostino 1961,
Kathleen Biddlecombe 1953
J1036 Event: 113 Womens E 4x Final 4 Start: 10:15
J1 USA Texas Rowing Center Rose McCord 1960, Rita Chavez-Riley 1954, Joan Hyde 1955, Angie Houtz 1968
J2 INT VIMK Zalgiris (LT), Jurmalas Sports (LV) Birute Gecauskiene 1957, Nijole Graziene 1961, Sandra Gosa 1961,
Audrone Dumsiene 1957
J3 USA Union, Carnegie Lake, Vesper Heidi Hutton 1953, Sally Donahue 1953, Margery Mark 1956, Dana Anders 1978
J4 USA Rocket City Betsey Bock 1951, Diane Winters 1962, Peggy Collins 1957, Elysa Jones 1956
J5 USA Rocky Mountain Kathy Pauly 1960, Lisa McMath 1960, Janine Melberg 1960, Marie Aro 1955
J6 CZE KVM 1881 Melník Alena Herinkova 1954, Stanislava Štpánková 1957, Darina Grexova 1958,
Dana Grudova 1958
J7 USA Newport Eve Duddy 1956, Barbara Plon 1948, Margaret Elder 1960, Gayle Jennings 1958
K1037 Event: 114 Mens H 8+ Final 1 Start: 10:20
K1 USA Rocky Mountain, Detroit Boat Club Michael Shonstrom 1940, Tom Murphy 1953, Gregory Fletcher 1955,
Randall Case 1942, Raymond Jones 1943, Joe Colosimo 1950, Piper Stevens 1951,
Peter Francis 1948, Grace Doepker 1988
K2 JPN Dankaigo, Mitsubishi Nakao Shibata 1945, Masahiko Goda 1946, Ikuo Moriwaki 1945,
Tsutomu Tomita 1947, Masaru Aoki 1950, Teruki Ikeda 1949,
Masamichi Kabashima 1947, Koji Saito 1940, Hideo Honda 1943
K3 USA Occoquan International John Van Blom 1947, Charles Hamlin 1947, Roger Borggaard 1945,
Daniel Sayner 1953, Hans Petter Rasmussen 1947, Paul Knight 1949,
Erik Meyers 1949, Charles Pieper 1946, Jann Byrd 1952
K4 INT Tallahassee Rowing Club (US),
Capital (US), Cambridge (US), Athlone (IE),
Tony Corcoran (IE), Carlow (IE),
Avalon (USA)
Bert van de Burgt 1951, Rick McClure 1945, Jack Davis 1952, Robert Macturk 1945,
Oleg Simanovsky 1947, Paul Gallen 1953, Tony Corcoran 1946, Anthony Dooley 1945,
Anne Zettek-Sumner 1953
K5 INT Detroit Boat Club (US), Northview (US),
Potomac (US), Ann Arbor RC (US),
Seeclub Zürich (CH)
Michael Thibault 1954, Dennis Wojdyla 1951, John Bernfield 1947,
Richard Anderson 1950, Michael McGuirk 1942, James Montie 1946,
Fritz Wilkening 1946, Allan Baur 1943, Kathleen Nieman 1961
L1038 Event: 114 Mens H 8+ Final 2 Start: 10:23
L2 JPN Nagoya Inagaki Mitsuyuki 1947, Hasegawa Kenji 1943, Suzuki Masamitsu 1944,
Takeuchi Kanji 1949, Kato Motoyasu 1943, Hashizume Tsuneo 1946,
Sakuma Norio 1952, Higuchi Mitsuru 1949, Oiwa Masanori 1946
L3 USA St. Andrews Alumni, San Diego RC Gardner Aspinwall Cadwalader 1948, Brad Negaard 1954, George Shuster 1946,
Jud Burke 1946, Anthony Parrish 1948, Ken Shuster 1946, Ernest Cruikshank III 1943,
John Morton 1947, John Schoonover 1945
L4 NOR Christiania RK Jul Olsen 1949, Rolf Riktor 1961, Anders Værang 1944, Truls Lindemann 1946,
Jan Bengtson 1944, Tore Lysdahl 1947, Morten Flood 1948, Gerhard Dürbeck 1945,
Torstein Rekkedal 1944
L5 INT Christiania RK (NO), Marin (US),
Cambridge (US), Drammen (NO)
Iver Hoy 1950, Øyvin Brøymer 1948, Stein Randsborg 1949, Helge Refsum 1947,
Jan Edvard Thygesen 1951, Landon Carter 1943, Henry Hamilton 1941,
Stein Hoff 1945, Christopher Boit 1956