67
DAY 2 STARTS FRIDAY, SEPTEMBER 28, 2018
Z2077 Event: 229 Mens F 8+ Final 2 Start: 13:03
Z1 USA Rocky Mountain, Detroit Boat Club Gregory Fletcher 1955, Tom Murphy 1953, Ritchie Sax 1964, Kalin Dotkov 1979,
Jody Huddleson 1957, Joe Colosimo 1950, Raymond Jones 1943, Peter Francis 1948,
Grace Doepker 1988
Z2 USA RollinsCRA Patrick Crowell 1953, Herb Sheppard 1952, Roy Newman 1952, P.C. Ward 1952,
Stephen Hall 1953, Jack Beal 1954, Charles Sullivan 1954, Jaime Rodriguez 1954,
Snowden Smith 1952
Z3 USA Palm Beach, Minneapolis Rowing Club Casey Baker 1952, Martin Conroy 1963, Nicholas Holland 1960, John Jablonic 1959,
Mike Gasper 1957, Michael Fountain 1956, David Lill 1954, James Green 1952,
Aaron Herman 1953
Z4 INT Caloosa Coast (US), Rowing Club Port-
Marly (FR), Bohemians Praha (CZ)
Joseph Guttieri 1954, Christophe Giecold 1957, Manfred Knoche 1956,
Len Cardone 1963, Richard Neuser 1958, Neil James 1949, Alexandre Albert 1961,
Vladimir Burda 1952, Saundra Weston 1969
Z5 USA Occoquan International, Palm Beach Jim Lowe 1956, Chris Shinners 1952, Ed Ives 1961, Dan Johnson 1963,
Cliff Desouza 1961, Daniel Sayner 1953, Vlado Krizek 1951, Darko Miksic 1952,
William Webster 1968
Z6 JPN Mitsubishi Tomoo Yamashita 1959, Toshiro Onoyama 1965, Minoru Okuda 1946,
Tomoyoshi Suzuki 1961, Nobuhisa Ishizuka 1960, Carl Taeusch 1945,
Tsuneyasu Nakamura 1947, Keisuke Suzuki 1947, Osamu Mandai 1942
Z7 USA Tallahassee Rowing Club, OARS Bert van de Burgt 1951, Christopher Hunt 1963, Richard Budell 1955, Jack Davis 1952,
Benjamin Patz 1961, Glenn Finnell 1955, Edward Bailey 1959, William Eddins 1959,
Rae Hendlin 1957
A2078 Event: 230 Mens I 2x Final 1 Start: 13:08
A1 USA Fairmount, Potomac Red Sargent 1940, Bill Cox 1943
A2 PER Lima Fernando Ferrand 1943, Fernando Jimenez 1942
A3 GER Lauffener RC, Crefeld Werner Roesch 1948, Werner Busch 1938
A4 BRA Grêmio, Barroso Mathusalem Lopes de Almeida 1936, Otávio Priori 1947
A5 USA Marin, Cambridge Landon Carter 1943, Henry Hamilton 1941
A6 INT Casitas Rowing (US), Fredensborg (DK) David Harralson 1940, Terkel Jespersen 1945
B2079 Event: 230 Mens I 2x Final 2 Start: 13:11
B1 USA Chinook Stuart Elsberg 1939, Jim Hurd 1941
B2 USA Saugatuck John Everett 1940, Bart Pasternak 1939
B3 JPN Mitsubishi Masayoshi Mori 1943, Hisaya Tsurukai 1938
B4 BRA Santa Catarina Odilon Maia Martins 1929, Hercilio Rosa do Amaral 1952
B5 SWE Stockholms RF James Ramsey 1943, Manoucher Arastoupour 1942
B6 INT Quintin (GB),
Occoquan International (US)
Dick Findlay 1942, Geoffrey Gratwick 1943
C2080 Event: 230 Mens I 2x Final 3 Start: 13:14
C1 PER Lima Gustavo De La Puente 1941, Juan Mario Velasco Gonzales 1941
C2 JPN Mitsubishi Norie Matsuno 1939, Seiji Watanabe 1943
C3 DEN Fredericia Ole Haaning Thomsen 1940, Tage Staal 1938
C4 USA Colorado Rowing, Kenai Crewsers Hans Wurster 1938, Tiger Demers 1939
C5 USA Casitas Rowing, River City Don Tanhauser 1934, Joe Cech 1943
C6 NOR Christiania RK Helge Refsum 1947, Peter Otto Narvestad 1937
D2081 Event: 231 Mens A 1x Final 1 Start: 13:19
D0 USA Hollywood Rowing Club Armando Chavez 1989
D1 GEO Tbilisi Lasha Khizanishvili 1988
D2 USA Texas Rowing Center Kevin Kimber 1990
D3 USA New Orleans John Huppi 1989
D4 BRA CNRAC Clailton Silva Júnior (27) 1991
D5 USA Nashville David Joniak 1990
D6 GER Pirnaer RV Stefan Schaaf 1988
D7 USA Sammamish Rowing Association David DeWinter 1989
E2082 Event: 231 Mens A 1x Final 2 Start: 13:22
E0 USA Nashville Miles Munyan 1990
E1 ITA C Milano Maneo Paolo 1988
E2 USA Augusta Alexander Ward 1988
E3 BRA Clube de Remo Rio de Janeiro Gabriel Sampaio 1981
E4 USA CRI Moses Bension 1987
E5 ARG Argentina Santiago De Agostini 1987
E6 USA New Orleans Michael Sgandurra 1989
E7 USA Jacksonville Carter East 1987
F2083 Event: 231 Mens A 1x Final 3 Start: 13:25
F1 USA Rocky Mountain Adam Trumbour 1987
F2 BRA GPA Fernando Holderbaum 1981
F3 USA New Orleans Will Kuckro 1986
F4 USA Lookout Ryan Worth 1987
F5 ITA C Milano Moscatelli Filippo 1988
F6 USA Nashville Jordan Pollock 1986
F7 USA Belmont Rowing Matthew Hebdon 1986