38
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
A1027 Event: 112 Mens E 2x Final 4 Start: 09:38
A0 USA Atomic Rowing James Rogers 1964, Michael Schay 1956
A1 USA CHAOS Felix Muhlebach 1960, Timothy Bukowski 1961
A2 INT Remo Llacolén (CL), Grêmio (BR) Carlos Munnier 1961, Mario Antônio Dias Flor 1959
A3 USA Chinook Robert Reichart 1962, Macauley Nash 1958
A4 ARG Río Paraná Corrientes Juan Francisco Torrent 1965, Marcial Sánchez Negrette 1957
A5 JPN Mitsubishi Tomoo Yamashita 1959, Toshiro Onoyama 1965
A6 BRA CABANGA Antonio Amaury 1971, Carlos Giacomin 1953
A7 USA Minneapolis Rowing Club,
Detroit Boat Club
Steven Faber 1959, Roman Lesnau 1961
B1028 Event: 112 Mens E 2x Final 5 Start: 09:41
B0 USA Long Beach Anthony du Pont 1952, Martin O’Donnell 1967
B1 CAN Pinawa, Kenora Peter Vilks 1956, Tim Wehner 1965
B2 USA Halifax Nick Greer 1961, Michael Makowski 1958
B3 JPN Uozaki Takeshi Naya 1958, Yoshitoshi Mimura 1966
B4 BRA Corinthians, CR Bandeirantes Fabio Pereira 1960, Elzio Barbosa Rodrigues 1961
B5 INT Kettwiger RG (DE),
Hollywood Rowing Club (US)
Renato Chavez Tores 1964, Armando Chavez 1955
B6 USA North Palm Beach Brian Elliott 1960, Ernie Pienamen 1960
B7 DEN Middelfart RK Ole Bendtsen 1955, Hardy E. Olesen 1967
C1029 Event: 112 Mens E 2x Final 6 Start: 09:44
C0 DEN Humlebæk Roklub Kim Bo Wellendorph 1960, Christian Probst 1960
C1 ARG La Marina Jorge Domingo Fernández 1958, Daniel Esteban Szmidt 1959
C2 INT Dynamo (RU), SC Berlin-Koepenick (DE) Lukasz Ostrovski 1958, Matthias Andreowsky 1961
C3 NOR Drammen, Moss RK Pål Sandli 1957, John Johannesen 1965
C4 USA All-American Rowing Camp Jim Preston 1958, Steve de Zwart 1959
C5 SWE Malmö Thomas Barge 1962, Per Ekström 1959
C6 USA All North Shore Crew Alec Dike 1958, Christopher Shoup 1959
C7 USA Vero Beach Rowing Leon Jones 1959, Todd Young 1961
D1030 Event: 112 Mens E 2x Final 7 Start: 09:47
D0 INT Dallas (US), Jönköpings RS (SE) Patrick Hamner 1955, Kenneth Alfelt 1962
D1 CZE VK Slavia Praha Josef Sulc 1958, Jirí Knopp 1960
D2 DEN Humlebæk Roklub Keld Strudahl 1959, Thomas Uhrskov 1958
D3 USA Detroit Boat Club Bill Maher 1945, Alexander Stanovoy 1972
D4 CAN Georgian Bay Jeff Garms 1960, Michael Huet 1958
D5 USA Belmont Rowing Peter Nixon 1952, Scott Callahan 1965
D6 SWE Stockholms RF Arash Arastoupour 1978, Manoucher Arastoupour 1942
D7 USA Chinook Peter Kozicz 1960, Keith Waddell 1958
E1031 Event: 112 Mens E 2x Final 8 Start: 09:50
E0 USA Washington Rowing School Simon Plog 1960, C. Michael Arnold 1958
E1 AUS Essendon Bill Nugent 1958, Stewart Allsop 1958
E2 RUS English RC Dmitry Tyutin 1960, Vadim Chikov 1956
E3 GBR Durham Paul Rutter 1961, George Adair 1957
E4 USA Sarasota Crew Charles Will 1964, Colin Scaife 1952
E5 USA Rocky Mountain Jody Huddleson 1957, Thomas (T.R.) Hernacki 1961
E6 PER Lima Jose Otero 1970, Jose Spihlmann 1948
E7 INT RHKYC (HK), University (US) Mark Welles 1960, Tom Barron 1958
F1032 Event: 112 Mens E 2x Final 9 Start: 09:53
F1 AUS Mosman, Essendon Mark Williams 1955, Tim Juzefowicz 1959
F2 USA Rocky Mountain Rodrigo Banegas 1967, David Stevens 1951
F3 GBR Dart Totnes Rod Stewart 1949, Peter Atkinson 1954
F4 USA Saugatuck, Potomac Saman Majd 1955, Mark Alloway 1955
F5 USA Pennsylvania Barge Club, Baltimore Mark Malone 1958, Marc Daemen 1956
F6 RUS Admiral Ushakov WSA Igor Anisimov 1957, Gennady Astakhov 1954
F7 CAN Aviron Lachine Steve Shinder 1965, Normand Bergeron 1946
G1033 Event: 113 Womens E 4x Final 1 Start: 10:06
G0 USA College Club Seattle, Calm Waters Jennifer Huffman 1970, Charlotte Hollings 1964, Maureen Anderson 1965,
Jill Gardner 1948
G1 USA Chinook Terry Walters 1958, Adrienne Moore 1961, Jeanette Fabris-Brimble 1965,
Corina Morrison 1967
G2 USA Minneapolis Rowing Club Mary O’Donnell 1955, Kristin Miller 1962, Liliana Retelny 1963, Kirsten Lamppa 1971
G3 USA Masters Coaching Susan Mathison 1957, Raye Thomas 1951, Victoria Brown 1981, Cynthia Lund 1962
G4 ARG Argentina, La Marina, Tigre Boat Club,
San Fernando
Alejandra Lora 1956, Cecilia Cohen 1971, Paula Tobar 1962, Clarisa Melman 1961
G5 USA Atlanta Nancy Balaun 1963, Grace Teborek 1947, Elizabeth Upchurch 1980,
Susan Carver 1962
G6 GER Grünau, Ruderverein Empor,
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.
Andrea Boelen 1960, Ines Deutschland 1966, Silvia Kietzer 1956, Elke Knauthe 1963
G7 USA Baltimore Elizabeth Lawrence 1969, Sandra Burt 1961, Laura Gamble 1963, Laurie Pipitone 1958