81
DAY 3 STARTS SATURDAY, SEPTEMBER 29, 2018
H3034 Event: 312 Womens G 4+ Final 1 Start: 10:10
H1 USA Asheville Rowing Club Carol Groben 1957, Jeff Standen 1952, Judy Major 1948, Nettie White 1950,
Janine Nitterauer 1969
H2 USA Chinook Janet Lancaster 1958, Merida Scully 1958, Margery Elsberg 1943,
Adrienne Brian 1952, Debra Lloyd 1964
H3 INT Vesper (US), Fredensborg (DK),
Palo Alto (US), Atlanta (USA)
Susan Hingley 1956, Merete Boldt 1947, Joan Pendleton 1954,
Ann Couwenhoven 1954, Rachel Gouin 1962
H4 USA Orlando RC Adrienne Payor 1954, Gwenn Hamilton 1950, Anita Mishler 1951, Linda Rich 1955,
Michael Harris 2002
H5 AUS Alan Mitchell, Albert Pk - Sth Melbourne Delwyn Freestone 1947, Roslyn Nichol 1957, Robin Buckham 1953,
Meredith Walker 1955, Lisa Letic 1970
H6 USA Masters Coaching Deb Klingaman 1951, Carol Robinson 1951, Fran Breit 1958, Elizabeth Macalaster 1951,
Dana Davis 1971
H7 INT RV Rijnland (NL), De Hoop (NL),
Christiania RK (NO), Riverside (US)
Marianne de Jong 1948, Els Van Dam 1953, Tone Pahle 1954,
Catherine Widgery 1953, Lia Brouwer-Vogel 1943
I3035 Event: 313 Mens J-M 8+ Final 1 Start: 10:15
I3 INT Christiania RK (NO), Chinook (US),
Casitas Rowing (US), Colorado Rowing (US),
College Club Seattle (US), Kenai Crewsers
(US), Ancient Mariners (USA) J
Tor Ahlsand 1931, Stuart Elsberg 1939, Don Tanhauser 1934, Hans Wurster 1938,
David Jones 1940, Art Wright 1935, Tiger Demers 1939, David Harralson 1940,
Dale Wright-Lonheim 1941
J3036 Event: 314 Mens B 1x Final 1 Start: 10:21
J0 USA Texas Rowing Center David Schnepp 1982
J1 BRA CABANGA Clayton Ferreira De Souza 1981
J2 USA Tampa Rowing Club, Inc. Matthew Coble 1979
J3 BRA Aldo Luz Guilherme Soares 1982
J4 IND BRC Rishi Singh 1981
J5 ARG America Emanuel Moretti 1982
J6 USA Undine Joshua Reed 1979
J7 USA RowHouse Jorge Acosta 1979
K3037 Event: 314 Mens B 1x Final 2 Start: 10:24
K0 USA RollinsCRA Mike Aller 1977
K1 GER R.G.Hansa Hamburg Thomas Dobbert 1980
K2 BRA Grêmio Jossiano Leal 1980
K3 RUS Admiral Ushakov WSA Nikita Morgachev 1981
K4 USA Texas Rowing Center Napoleon Griffin II 1979
K5 BRA GPA Fernando Holderbaum 1981
K6 USA Rocky Mountain Jeffrey Hoskins 1978
K7 USA Sarasota County Jorge Gonzalez 1978
L3038 Event: 314 Mens B 1x Final 3 Start: 10:27
L0 USA First Coast William Lutat 1976
L1 BRA Remo Adaptar Honorato Cardoso 1980
L2 USA Capital Robert Best 1976
L3 UKR RC Energia Pavlo Tsebro 1980
L4 GUA Guatemala Danilo Sosa 1978
L5 DEN Sorø Christian Molvig 1979
L6 USA Undine Aaron Preetam 1974
L7 BRA Naval Gabriel Godoy 1980
M3039 Event: 314 Mens B 1x Final 4 Start: 10:30
M1 BRA Riachuelo Estevao Roberto Knabben Ribeiro 1977
M2 CHI Estrella Blanca Dieter Bartsch 1977
M3 USA Greater Columbus Ryan Briggs 1972
M4 BRA Capibaribe Fernando Pinto de Araujo 1979
M5 USA Detroit Boat Club Alexander Stanovoy 1972
M6 POL Szczecin Dominik Michalski 1978
M7 USA North Palm Beach Jock Jones 1973
N3040 Event: 314 Mens B 1x Final 5 Start: 10:33
N1 BRA Clube de Regatas Curitiba Joao Sousa 1975
N2 USA Riverside Sean Wolf 1970
N3 BRA Universidade de Sao Paulo Paulo Brito 1977
N4 USA Vesper Greg Kaplan 1972
N5 CZE VK Vajgar Jindrichuv Hradec Tomáš Drnek 1976
N6 ARG Párana Julio Sanchez 1976
N7 USA S&M Rowing Peter King 1970