41
DAY 1 STARTS THURSDAY, SEPTEMBER 27, 2018
T1046 Event: 115 Mens C 1x Final 8 Start: 10:49
T1 USA Ecorse Dave Sellars 1959
T2 NOR Moss RK John Johannesen 1965
T3 BRA GPA Alexandre Nogueira Cunha 1961
T4 PER Lima Juan Rivero 1963
T5 USA River City Joel Griffith 1963
T6 ARG La Marina Claudio Fabian Massaccesi 1965
T7 USA Riverfront Recapture Scott Pape 1958
U1047 Event: 116 Womens H-M 4x Final 1 Start: 10:54
U1 USA Colorado Rowing, Chester River,
Avalon, Los Gatos I
Mary Jane Wurster 1946, Lucy Mitchell 1944, Cicily Hajek 1941,
Patricia McDonald 1941
U2 INT RV Rijnland (NL), De Hoop (NL),
Atlanta (US) H
Marianne de Jong 1948, Els Van Dam 1953, Grace Teborek 1947,
Lia Brouwer-Vogel 1943
U3 USA Masters Coaching H Carolyn Pope 1948, Julie Brown 1956, Carol Hardy 1946, Maxine Shepatin 1940
U4 INT Pocock (US), USV TU Dresden (DE),
Kenai Crewsers (US),
Miami Rowing Club (US) I
Janice Stone 1940, Veronika Zimmert 1940, Judith Demers 1942, Sunny McLean 1941
U5 INT Fredensborg (DK), Vesper (US),
Fairmount (US) H
Merete Boldt 1947, Marilyn Karl 1953, Sara Sargent 1944, Barbara Hogan 1945
U6 USA Chinook H Anne Cann 1950, Margery Elsberg 1943, Karen Hurd 1946, Rosemary Whidden 1953
V1048 Event: 117 Mens F 4- Final 1 Start: 11:00
V1 USA New Haven Mark Schofield 1959, Fred Storey 1958, David Thomas 1955, Matthew Broder 1959
V2 USA Occoquan International Jim Lowe 1956, Chris Shinners 1952, Ed Ives 1961, Dan Johnson 1963
V3 BRA Corinthians, CR Bandeirantes Marco Antonio Martins 1953, Andre Berezin 1960, Luiz Alfredo Santos 1952,
Massimo Rodorigo 1953
V4 USA Chinook Chris Anderson 1954, James O’Neill 1956, Steven DeTeresa 1955, Paul Siebach 1958
V5 CAN Winnipeg Andrew Lamont 1961, Jeffrey Reitberger 1950, Tom Pundyk 1953,
Satoru Nakagawa 1968
V6 USA Caloosa Coast Manfred Knoche 1956, Len Cardone 1963, Richard Neuser 1958, Joseph Guttieri 1954
V7 USA Potomac, Riverside Peter Folger 1960, Tom Kiernan 1960, Graham Barnes 1954, Richard Griffin 1956
W1049 Event: 117 Mens F 4- Final 2 Start: 11:03
W1 INT Bohemians Praha (CZ),
Rowing Club Port-Marly (FR), Banyoles (ES)
Vladimir Burda 1952, Christophe Giecold 1957, Neil James 1949, Miguel Junca 1958
W2 USA Sarasota County, Three Rivers Randall Higel 1956, Ray Giannini 1951, Earl Bohn 1951, Dragos Alexandru 1957
W3 BRA Paysandu, Guajará Idelvan Da Trindade Seabra 1961, Jose Ribamar Cardoso de Carvalho 1953,
Antenor Forte Sampaio 1947, Raimundo Nonato Beltrao Rosas 1956
W4 USA Palm Beach Mike Gasper 1957, Michael Fountain 1956, David Lill 1954, James Green 1952
W5 USA Riverside, Potomac George Milne 1966, Joe Manfredi 1964, John Yasaitis 1947, Ernest Cook 1954
W6 INT Jurmalas Sports (LV),
Admiral Ushakov WSA (RU), Dynamo (RU)
Valdis Meikaliss 1956, Igor Anisimov 1957, Lukasz Ostrovski 1958,
Gennady Astakhov 1954
W7 USA Minneapolis Rowing Club John Jablonic 1959, William Thiesse 1951, Philip Johnson 1953, John Cheesebro 1951
X1050 Event: 118 Womens C 2x Final 1 Start: 11:08
X0 USA Baltimore Cindy Wdlayka 1981, Michelle Wilson 1967
X1 NZL Auckland Martha DeLong 1956, Caroline DeLong 1990
X2 USA Vesper Alix James 1961, Mariana Folco 1986
X3 USA Rocky Mountain Elizabeth Sanford 1968, Natalie Ormond 1981
X4 GBR Strathclyde Park Ailie Ord 1962, Gillian Connal 1984
X5 USA Sarasota Scullers Karen Wiegandt 1969, Laura Corbett 1980
X6 USA Riverside, Cincinnati RC Meghan Brundage 1970, Jenny Beene-Skuban 1979
X7 BRA CR Piraquê, São Salvador Erika Santinoni 1978, Marilene Silva Barbosa 1970
Y1051 Event: 118 Womens C 2x Final 2 Start: 11:11
Y0 USA Peachtree City Rowing Club, Potomac Megan Gradek 1973, Olwen Huxley 1970
Y1 USA Chinook Marlo Stoutenburg 1974, Heather Talbot 1970
Y2 USA College Club Seattle Jennifer Huffman 1970, Carrie Scull 1971
Y3 ARG San Fernando, Argentina Silvina Morales 1973, Silvana Andrea Baralis 1970
Y4 CAN Ridley Graduate Caitlin Pauls 1986, Lyn Krahulec 1957
Y5 BRA Naval Luciana Hagstrom Bex 1974, Veronica Moreira Amado 1972
Y6 USA Baltimore Taj Carson 1967, Christina Shields 1979
Y7 USA Rocky Mountain Nicola Genaud 1980, Annette Fortune 1968
Z1052 Event: 118 Womens C 2x Final 3 Start: 11:14
Z1 USA Caloosa Coast Anne Lahtinen 1971, Saundra Weston 1969
Z2 BRA Aldo Luz, Santa Catarina Eliane Schmidt de Mesquita 1964, Gabriela Müller 1982
Z3 USA Miami Rowing Club Laura Aichinger Dias 1978, Yamile Castella 1964
Z4 USA University, Vesper Dawn Eringis 1964, Shannon Kaplan 1978
Z5 CAN Winnipeg RoseAnna Schick 1968, Lara Fenton 1976
Z6 ARG San Fernando Paula Mercedes Romano 1964, Patricia Schmidt 1977
Z7 USA Avalon Janice Bickley 1963, S.A. O’Connor 1976