95
DAY 3 STARTS SATURDAY, SEPTEMBER 29, 2018
S3123 Event: 340 Womens C 1x Final 5 Start: 15:39
S1 CAN Georgian Bay Tamara Abbott 1970
S2 USA College Club Seattle Jill Hathaway 1968
S3 RSA Victoria Lake Samantha Johnson 1966
S4 USA University of Tampa Mary Hill 1967
S5 AUS Albert Pk - Sth Melbourne Lisa Letic 1970
S6 USA University Dawn Eringis 1964
S7 USA Dallas Kimberley Elting 1964
T3124 Event: 341 Womens F 2- Final 1 Start: 15:44
T1 USA Washington Rowing School Loreen Arnold 1959, Cynthia Cole 1956
T2 USA Chinook Kimberly Goforth 1958, Paula Krahn Merkle 1956
T3 USA East Arm Donna VanTieghem 1957, Eugenia Kiesling 1956
T4 USA Masters Coaching Susan Terrien 1958, Raye Thomas 1951
T5 USA San Diego RC Lisa Roth 1959, Sonja Sullivan 1956
T6 USA CRI Patricia Robinson 1953, Lisa Doucett 1955
T7 USA Palo Alto, Martha’s Moms Joan Pendleton 1954, Elizabeth Runde 1958
U3125 Event: 342 Mens A 8+ Final 1 Start: 15:49
U0 USA Nashville Dietmar Kuttelwascher 1965, Will Weaver 1972, David Joniak 1990,
Sean Wlodarczyk 1980, Stephen Cook 1966, John Mclaughlin 1983,
Miles Munyan 1990, Joshua Herring 1981, Caroline Arnold 1995
U1 INT Vasco Da Gama (BR), Regatas Rosario
(AR), Estrella Blanca (CL), Aldo Luz (BR),
GPA (BRA)
Marcílio Martini Moita 1974, Marcelo Dalpiaz Payeras 1969, Carlos Maknis 1970,
Nestor Bodetto 1966, Andres Kappes 1975, Dieter Bartsch 1977, Gustavo Tomaz
Buchele 1984, Felipe Eugenio Dutra 1986, Paola Oliboni 1989
U2 USA North Orlando Taylor Hetherington 1990, Patrick Fore 1980, William Brady 1989,
Plamen Ivanov 1990, Troy Toggweiler 1990, Frank Campione 1990,
Andy Hazelrigg 1988, Gary Marra 1989, Morgan Wilson 2000
U3 USA New Orleans, Jacksonville John Huppi 1989, Will Kuckro 1986, Keefe Rafferty 1991, Carter East 1987,
Michael Sgandurra 1989, Andrew Clark 1990, William Lutat 1976, Neil Nixdorff 1979,
Daniel Schwartz 1992
U4 INT Admiral Ushakov WSA (RU),
Jurmalas Sports (LV), Dynamo (RU)
Dmitrii Ovechko 1971, Nikita Morgachev 1981, Ivan Kechkin 1987, Mikhail Izotov 1984,
Valdis Meikaliss 1956, Igor Anisimov 1957, Lukasz Ostrovski 1958,
Gennady Astakhov 1954, Sandra Gosa 1961
U5 USA Chicago Justin Gordon 1989, Rupert Price 1990, Brian Acuff 1976, Andy Baker 1974,
David Hale 1970, Travis Hillier 1991, Aaron Wagner 1976, Michael Dorman 1984,
Laurel Johnson 1993
U6 GER Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, MRCB,
Pirnaer RV, Kettwiger RG, Grünau,
Akad. RV Leipzig e. V.
Ulf Sauerbrey 1961, Frank Klawonn 1966, Thoralf Peters 1968, Stefan Schaaf 1988,
Torsten Zobjack 1966, Michael Schlueter 1965, Renato Chavez Tores 1964,
Daniel Creutzburg 1965, Holger Geisler 1960
U7 USA Belmont Rowing, Avalon, Greater
Houston, ROCCS, Augusta, University
Tom Beckenhauer 1985, Matthew Hebdon 1986, Maurizio Tinnirello 1973,
Dwight Hakim 1961, Jere Crean 1950, Mike Bergstrom 1960, Alexander Ward 1988,
Tba Tba 1991, Kathleen Nieman 1961