division 1 standings
Pos Driver Track Starts Wins Points Pos Driver Track Starts Wins Points
251 DERRICK LANCASTER MOTOR MILE 12 0 200 376 SCOTT GAFFORINI LAS VEGAS 11 0 138
252 ALEX LABBE NEW SMYRNA, AUTODROME CHAUDIERE 10 2 198 377 BRANDON SCHILLING TUCSON 12 0 138
253 RICK MARTIN SEEKONK 13 0 198 378 MATT COX MYRTLE, ANDERSON 10 0 138
254 DALE NOTTESTAD MADISON INTL 11 0 198 379 BRANDON CLEMENTS SOUTHERN NATL 8 0 138
255 VINCE MIDAS(r) HICKORY 10 2 196 380 KYLE JAMES THOMPSON, STAFFORD 9 0 138
256 ALISON QUICK DAVIDSON ADAMS 14 0 196 381 PAT RICHGELS MADISON INTL 11 0 136
257 LOUDEN REIMERT(r) GRANDVIEW 23 0 196 382 STEFAN SEMERARO(r) SUNSET 19 0 136
258 PAUL BANGHART TUCSON 13 0 196 383 JEFF COTE AUTODROME CHAUDIERE 8 0 134
259 TYLER JAMES(r) HUMBOLDT 13 0 196 384 JIM BODY(r) SALINA 9 0 134
260 DEREK LANE KINGSPORT 17 0 194 385 ZACK CLIFTON BOWMAN 16 0 134
261 EDDY COLE M VALLEY 26 0 194 386 RODNEY BOYD LANGLEY 16 0 134
262 FRANKIE ELDREDGE HUDSON, LEE 19 4 192 387 JOHN WILLMAN GRANDVIEW 9 1 132
263 MARCELLO RUFRANO THOMPSON, STAFFORD 20 0 192 388 ROGER TURBUSH RIVERHEAD 16 1 132
264 MARTIN FAUTEUX AUTODROME ST. EUSTACHE 12 0 192 389 NEAL JEN LEBLOND AUTODROME ST. EUSTACHE 12 0 132
265 DANIEL BEESON BOWMAN 18 0 192 390 BLAKE MORRIS DOMINION 9 0 132
266 TYLER HINES STAFFORD 19 0 192 391 TYLER LEARY(r) STAFFORD, THOMPSON 21 0 132
267 ZACH LIGHTFOOT LANGLEY 16 0 192 392 SYLVAIN LACOMBE AUTODROME ST. EUSTACHE 6 1 130
268 BRODY MONTGOMERY COOS BAY 14 4 190 393 LEVI MCGOWEN HUMBOLDT 6 0 130
269 TODD SHERMAN LIMALAND 7 1 190 394 WAYNE BUTLER COOS BAY 12 0 130
270 MIKE DARNE HICKORY, SOUTHERN NATL, MYRTLE 10 1 190 395 MICHAEL PARKER MERIDIAN 13 0 130
271 DANNY BOHN BOWMAN 10 0 190 396 SHANE SCEVIOUR EASTBOUND 13 0 130
272 ROBBIE SIKES SUNSET 18 0 190 397 ANDREW MAJOR MONADNOCK 12 0 130
273 TIMOTHY PHIPPS S BOSTON, DOMINION 11 0 188 398 JEREMY MCDOWELL MYRTLE 6 1 128
274 CHRIS SCRIBNER ALL AMERICAN 14 0 188 399 STEPHEN SCHEEL(r) MADISON INTL 11 0 128
275 ERIC WEIMER(r) M VALLEY 22 0 188 400 MATTHEW LEICHT HICKORY, MYRTLE 11 0 128
276 MICHAEL SCOTT TUCSON, COLORADO 11 1 186 401 BILLY ZARDO SUNSET 9 0 128
277 CODY JOLLY(r) SALINA, HUMBOLDT 12 0 186 402 JETT NOLAND NEW SMYRNA 8 0 128
278 DAVID ARUTE STAFFORD 19 0 186 403 ZACH BRUENGER MOTOR MILE, HICKORY, ANDERSON, 11 0 128
279 ANTHONY SERGI NEW SMYRNA 11 3 184 404 AUSTIN MCDANIEL MYRTLE, HICKORY 7 1 126
280 JERRY BOWERSOCK LIMALAND 7 2 184 405 JAY SANDS STAR 11 1 126
281 ALYSSA RIVERA MONADNOCK, CLAREMONT 28 0 184 406 DAVID ANDERSON LAS VEGAS 11 0 126
282 BUBBA POLLARD NEW SMYRNA 7 3 182 407 MIKE SMITH MONADNOCK, CLAREMONT 15 0 126
283 NOLAN POPE ANDERSON, HICKORY, NEW SMYRNA 18 1 182 408 NICK SALVA STAFFORD 11 0 126
284 DAVID LAKE BERLIN 12 0 182 409 STEVE LAGACE AUTODROME ST. EUSTACHE 10 0 126
285 RONNIE MCCARTY KINGSPORT 11 5 180 410 BRIAN CHAPIN MONADNOCK 8 0 126
286 CHANDLER SHERMAN DOMINION 13 0 178 411 BRIDGET BURGESS M VALLEY 10 0 126
287 TAYLOR GRAY(r) HICKORY, S BOSTON 10 2 176 412 FRANC BELDOWSKI(r) ROCKFORD 13 0 126
288 JEAN FRANCOIS BOUVRETTE AUTODROME ST. EUSTACHE 11 1 176 413 PIERRE-LUC LABBE(r) AUTODROME CHAUDIERE 8 0 126
289 TATE COLE SALINA, THUNDERBIRD 11 0 176 414 CRAIG GARNER(r) ADAMS 14 0 126
290 RANDY HUMFELD LACROSSE 12 0 176 415 JUSTIN SIMONSON COLORADO, I-25 6 1 124
291 JOSH HEDGES(r) STAR 11 2 174 416 BRANDON LEMKE(r) ANDERSON, HICKORY 10 0 124
292 BRANDON MCFARLANE EASTBOUND 10 0 174 417 JOHNNY SPILOTRO LAS VEGAS 11 0 124
293 BILL HELLIWELL LEE 13 3 172 418 R A BROWN, II MYRTLE, ANDERSON 16 0 124
294 CHRIS CHAPMAN SOUTHERN NATL 14 1 172 419 MARK NEFF TUCSON, COLORADO 7 0 124
295 MIKE BRIGHTMAN SEEKONK 12 1 172 420 TIM PHILLIPS(r) HUMBOLDT 10 0 124
296 JOHN MOORE ALL AMERICAN 8 0 172 421 JESSE GLENZ CEDAR LAKE 7 3 122
297 DAVID SCHNEIDER RIVERHEAD 10 0 172 422 KRIS MILLER LEE 13 2 122
298 MICHAEL LAVOIE AUTODROME CHAUDIERE 8 0 172 423 JIM OLSON ROCKFORD 7 0 122
299 DAVE ZAGAISKI BERLIN 10 0 172 424 KRIS SCHROEDER(r) HUDSON, LEE 15 0 122
300 RANDY FOOTE ADAMS 10 0 172 425 LUKE PHILLIPS(r) HUMBOLDT 10 0 122
301 TIM BUCKWALTER GRANDVIEW 16 0 170 426 MARC BEGIN AUTODROME CHAUDIERE 8 0 122
302 TONY MEMBRINO STAFFORD 19 0 170 427 RICK PANNELL KINGSPORT 19 0 122
303 BRODY POPE(r) HICKORY, MYRTLE 8 0 168 428 JT CLOUTIER MONADNOCK 8 0 122
304 TREY GIBSON GREENVILLE, ANDERSON 13 3 166 429 CRAIG EASTEP LANGLEY 17 0 122
305 MIKE HOLDEN EVERGREEN 9 1 166 430 RYAN GRIM GRANDVIEW 20 0 122
306 JOHN COTE(r) BETHEL 18 2 166 431 KYLE RAY COLORADO 6 0 120
307 NICK DELONGPRE(r) BERLIN 16 0 166 432 TRAVIS BRADEN NEW SMYRNA, BERLIN 6 0 120
308 CHES COLE EASTBOUND 14 0 166 433 KAYLI BARKER LAS VEGAS 10 0 120
309 DANE JORGENSON TUCSON 13 0 166 434 JASON BARNES S BOSTON 9 0 120
310 MITCHELL FAHEY EASTBOUND 13 0 166 435 ZACH ZEITNER I-80 10 0 120
311 COLBY STOTTLEMYER(r) DOMINION 16 0 166 436 STACY PURYEAR EAST CAROLINA, SOUTHERN NATL, S 6 1 118
312 MICHAEL OSTDIEK ELKO 10 1 164 437 GABE SOMMERS NEW SMYRNA 6 0 118
313 CORY DIMATTEO STAFFORD 17 0 164 438 DARRELL NELSON CEDAR LAKE 7 0 118
314 BRIAN CAMPBELL BERLIN 6 2 162 439 DIRK BENNETT(r) STATELINE 6 0 118
315 BOBBY BAILLARGEON, JR LEE 13 2 162 440 CRAIG STALLARD MYRTLE 10 0 118
316 COREY ZEITNER I-80 10 1 162 441 KENNY THOMPSON(r) MONADNOCK, CLAREMONT 28 0 118
317 RYAN WALKER GREENVILLE 13 1 162 442 JOHN KAANTA CEDAR LAKE 6 3 116
318 MATT LINKER(r) MYRTLE 14 0 162 443 CODY DEMPSTER COLORADO 6 1 116
319 STUART CREWS MOTOR MILE, S BOSTON 11 0 162 444 CEDRICK FAUTEUX AUTODROME ST. EUSTACHE 12 0 116
320 MATT GALKO STAFFORD 16 0 162 445 JOE PALADENIC TUCSON 13 0 116
321 ERIC LECLAIR CLAREMONT, MONADNOCK 23 0 162 446 JOHN YEOMAN SALINA 10 0 116
322 MIKE DAVIS(r) MERIDIAN 19 0 162 447 JORDAN PICKREL(r) LANGLEY, S BOSTON 15 0 116
323 KYLE WEISS GRANDVIEW 14 0 162 448 RUDY VANDERWAL TUCSON, COLORADO 9 0 116
324 ELDON MCINTOSH(r) HUMBOLDT 14 0 162 449 ERIC ZEH RIVERHEAD 14 0 116
325 ASHTON HIGGINS ANDERSON 9 5 160 450 DANIEL SHELTON(r) S BOSTON 11 0 116
326 TRAVIS SWAIM HICKORY 8 2 160 451 TAD DAVIS SALINA 6 1 114
327 DANA SMITH CLAREMONT 13 3 160 452 NEIL MEREDITH ANDERSON, GREENVILLE, HICKORY 8 1 114
328 JASON AGUIRRE ALL AMERICAN 11 0 160 453 RONALD KLINE GRANDVIEW 14 0 114
329 RUSTY HANSEN MADISON INTL 11 1 158 454 JEFF PARTINGTON LACROSSE 16 0 114
330 MATTHEW HENDERSON LACROSSE 13 0 158 455 JAMIE WEATHERFORD MYRTLE 14 0 114
331 DONI WANAT EVERGREEN 9 0 158 456 ADAM GADA THOMPSON 10 0 114
332 JUSTIN T CARROLL LANGLEY, MYRTLE, S BOSTON, HICKORY 9 0 158 457 JOSEPH DEGRACIA BETHEL 11 2 112
333 CRAIG WHITMOYER GRANDVIEW 18 0 158 458 SAM MAYER NEW SMYRNA, HICKORY 7 1 112
334 JOE THUSS MERIDIAN 20 0 158 459 GRACIN RAZ EVERGREEN, TUCSON 5 1 112
335 WILL BURNS MYRTLE, MOTOR MILE 7 1 156 460 COLE MOORE ALL AMERICAN 6 1 112
336 ARCHIE ADAMS, JR MYRTLE, GREENVILLE, ANDERSON 22 0 156 461 MATT ZWINGELBERG COLORADO 6 0 112
337 KENNY GILMORE GRANDVIEW 20 0 156 462 TY REEDY LACROSSE 6 0 112
338 ERNIE FUMERTON SUNSET 14 0 156 463 DENNIS BRODIGAN MERIDIAN 8 0 112
339 QUENTIN DUNCAN(r) MERIDIAN 15 0 156 464 MICHAEL TRUSCOTT SK 7 3 110
340 RONALD RENFROW, JR HICKORY, SOUTHERN NATL, EAST CAROLINA 14 0 156 465 DREW DOLLAR(r) NEW SMYRNA, HICKORY, S BOSTON 7 1 110
341 JOSH MOST ADAMS 7 2 154 466 RYAN MILLINGTON S BOSTON, MYRTLE, HICKORY 7 1 110
342 STEVEN ANDERSON ELKO 21 1 154 467 AUSTIN THOM STATELINE, TUCSON 8 0 110
343 BRIAN KOSISKI I-80 10 0 154 468 DEREK KRAUS NEW SMYRNA 6 0 110
344 BRIGGS DANNER GRANDVIEW 16 0 154 469 BRAD POWELL LACROSSE 8 0 110
345 MIKE LISOWSKI(r) GRANDVIEW 17 0 154 470 DAVID THOMASON(r) ROCKFORD 13 0 110
346 BRETT HANSEN THUNDERBIRD, SALINA 11 0 154 471 ROBBIE ANDERSEN I-80 10 0 110
347 RAY SWINEHART GRANDVIEW 18 0 152 472 FAUSTEN WILLHITE SALINA, THUNDERBIRD 10 0 110
348 RYAN WILSON MOTOR MILE, S BOSTON 11 0 152 473 COLIN GARRETT NEW SMYRNA, S BOSTON 8 0 110
349 LUKE SORROW MYRTLE, ANDERSON 9 3 150 474 COLE HOWLAND LACROSSE 7 0 110
350 DYLAN SWINEHART(r) GRANDVIEW 16 1 150 475 KEVIN PITTSINGER(r) MONADNOCK 15 0 110
351 SARA THORNE(r) EASTBOUND 13 0 150 476 MATT ERICKSON ALL AMERICAN 6 2 108
352 JERRY GREEN MERIDIAN 14 0 150 477 CHARLIE ROSE STAR 7 2 108
353 ALLAN INGLIS SUNSET 18 0 150 478 DEREK GRIFFITH NEW SMYRNA 6 1 108
354 HAEDEN PLYBON(r) STATELINE 6 1 148 479 MIKE HOHLBEIN LIMALAND 6 1 108
355 COREY BARRY THOMPSON 10 0 148 480 CAMERON BOLIN(r) GREENVILLE 12 0 108
356 ADAM DEGENHARDT LACROSSE 8 0 148 481 MARK FLOYD MERIDIAN 10 0 108
357 MIKE RUTKOSKI STAFFORD, THOMPSON, RIVERHEAD 14 0 148 482 MIKE WROBLEWSKI SALINA 9 0 108
358 JESSY LAMBERT AUTODROME ST. EUSTACHE 12 0 148 483 KEN WOBMA BERLIN 13 0 108
359 BROOKE STORER(r) MYRTLE, HICKORY, SOUTHERN NATL, 17 0 148 484 RYAN GLENSKI MYRTLE 9 1 106
360 SHANE O'CONNOR LIMALAND 7 1 146 485 ADAM LEMKE HICKORY, MOTOR MILE 6 1 106
361 JOE MAYER AUTODROME ST. EUSTACHE 12 1 146 486 CHRIS OERTEL SK 8 1 106
362 JERAMEE LILLIE STAR 11 0 146 487 CRAIG LUTZ RIVERHEAD 6 0 106
363 ALEXENDRE TARDIF AUTODROME CHAUDIERE 8 0 146 488 NATHAN LONEY LIMALAND 7 0 106
364 TANNER HOLM EVERGREEN 9 0 146 489 DAN WESSON STAFFORD 14 0 106
365 TONY ANDERSON LIMALAND 6 0 144 490 MADDY RYAN MULLIGAN EAST CAROLINA, LANGLEY 18 0 106
366 ALEX LESSOR(r) STATELINE 6 2 142 491 RODNEY PEACHER IRWINDALE 15 0 106
367 MIKE DUTKA(r) BETHEL 12 2 142 492 DARIN REDMON BOWMAN 17 0 106
368 RAPHAEL LESSARD AUTODROME CHAUDIERE 5 1 142 493 KYLE BARNES MOTOR MILE 10 0 106
369 MARK WERTZ DOMINION, LANGLEY, S BOSTON 10 1 142 494 CHRIS MCISAAC SUNSET 18 0 106
370 TOBY MCINTYRE COOS BAY 11 0 142 495 JONATHON BEYER SALINA 8 0 104
371 MARK KARG(r) ADAMS 14 0 142 496 STEPHANE GAUVREAU AUTODROME ST. EUSTACHE 12 0 104
372 LANDON HUFFMAN HICKORY 7 1 140 497 LOGAN JEWELL(r) EVERGREEN, TUCSON 4 1 102
373 JAY ARNOLD SALINA, THUNDERBIRD 12 0 140 498 JAKE REDETZKE CEDAR LAKE 6 0 102
374 WOODY HOWARD LANGLEY 6 1 138 499 STEPHEN KAMMER(r) BETHEL 14 0 102
375 BRIAN BEALE MADISON INTL 8 1 138 500 AUSTIN BLAIS SEEKONK 7 0 102
264 THE OFFICIAL NASCAR 2020 PREVIEW & PRESS GUIDE WHELEN ALL-AMERICAN